CİHAZLARIMIZ - Açık Emar

İstanbul'un 15 mT'lık ilk Açık MR merkezi
Magnetom OPEN viva cihazını, Siemens'in yaklaşık 4 yıllık bir geliştirme sürecinden geçirdğini belirten merkezin genel müdürü Rad. Dr. Ozan Tanyü Mart 98 başından itibaren faaliyete geçen cihazın tamamen açık olması nedeniyle özellikle klaustrofobik hastalar başta olmak üzere çocuk, yaşlı, sıkıntılı ve aşırı kilolu popülasyona hitap edeceklerine değindi.

Hasta konforunun ana hedefleri olduğunu belirten Dr. Tanyü, hastanın tüm işlemlerinin aynı gün içinde kaliteden ödün vermeden gerçekleştireceğini söyledi.


Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar Açık Emar
Kapalı sistemlerde yapılamayan eklemlere yönelik özel hareketli kinematik ve fonksiyonel çalışmalar bu cihazda hasta konforunu bozmadan özel kinematik kitler ile gerçekleştirilmektedir.

Son derece modern bir dizayn, şekil, yumuşak hat ve renklere sahip cihaz ile hastaları ürkütmeden hatta yanlarına refakatçı alarak yalnızlık hissini yaşatmadan (hiçbir zararlı röntgen ışını içermedği için hamileler de dahil) inceleme rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Yeni geliştirmiş SUN SPARC bilgisayarı sayesinde son derece hızlı, kaliteli imaj proccessing'i sağlanmakta, 3 boyutlu özel çekimler ile 0.1 cm inceliğinde kesit alınabmilmekte, Advanced MRA software ile beyin ve tüm vücuda ait MR anjiyografik çekimler 15-20 dakikada hastaya herhangi bir ilaç enjeksiyonu yapılmaksızın tamamlanmaktadır.

Tıpın son gelişme noktalarından biri olan girişimsel radyolojide giderek artan bir uygulama alanı kazanan intervansiyoner prosedürler (biopsi ve spesifik terapi yöntemleri) bu cihazın gelişmiş programları ile sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır.

» Açık Emar
» Ultrason, Doppler
» Mammografi
» EMG
» Girişimsel Radyoloji